kampaň pořádá Oživení

Připojištění
proti zneužívání
radničních novin

V České republice jsou stovky obcí, které vydávají vlastní listy, noviny či zpravodaje - ty jsou hrazeny z veřejných prostředků, tisknuty ve velkém množství a rozdávány zdarma, díky čemuž jim lze jen těžce uniknout. Redakce těchto listů je často složena ze zastupitelů aktuálně vládnoucích politických stran, které tak mohou výrazně ovlivnit obsah. A to by se dít nemělo!

Proces ovlivňování obsahu je nenápadný a těžko rozšifrovatelný, o to však nebezpečnější. Jedná se o politickou kampaň za veřejné peníze, která porušuje volnou soutěž politických sil i svobodu projevu. Analyzovali jsme více než 500 radničních periodik a odkryli tak omezování názorově vyvážené veřejné diskuse. Také jsme mnohokrát pomáhali opozičním zastupitelům obhájit u soudu právo na zveřejnění článků v místních periodikách, které radnice zveřejnit odmítla.

Kupte si pojištění proti zneužívání radničních novin a zajistěte tak, že budeme bojovat za vyváženost veřejné diskuze. Jako tomu bylo v případě zastupitelky městské části Brno – Kohoutovice.


Nestačíte hlídat své politiky?

Díky pravidelným dárcům můžeme rychle reagovat
na aktuální kauzy a vaše podněty.

Za 200 korun měsíčně dokážeme rychle reagovat na aktuální kauzy a rozkrývat je.

Připojistit se

V dalším kroku dar odešlete přes zabezpečenou službu darujme.cz